Overlay

Tasfiye Halinde NatWest Markets plc, Merkezi Edinburgh, İstanbul Merkez Şubesi

English | Türkçe

Şubemiz The Royal Bank of Scotland Plc (RBS)'nin uluslararası ağının bir parçası olarak uzun süredir bulunduğu Türkiye pazarında kurumsal bankacılık alanında geniş bir yelpazede hizmet vermiştir. 

RBS, Birleşik Krallık ve İrlanda pazarlarına odaklanma sürecini başlatmak amacı ile Şubat 2015’de ilan etmiş olduğu küresel strateji doğrultusunda Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası bankacılık ağındaki ükelerden çıkış kararı almış bulunmaktadır.

Bu doğrultuda, RBS’ in yapmış olduğu başvuru çerçevesinde, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun İradi Tasfiye’ye ilişkin 20. maddesi uyarınca, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 11.05.2017 tarih ve 7326 sayılı izni ve genel merkezimizin almış olduğu karar ile Şubemiz tasfiyeye girmiş olup, tasfiye kararı İstanbul Ticaret Sicili’nde 22.05.2017 tarihinde tescil edilmiştir.

Şubemizin unvanı, ana şirket The Royal Bank of Scotland Plc.’nin 29.04.2018 tarihli kararı ile değiştirilmiş ve bu değişiklik İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde 17.05.2018 tarihinde tescil ettirilmiştir.

 

Bankamızın Yetkili Olduğu Faaliyetler - Sermaye Piyasaları

Finansal bilgiler

Ana sayfa

Duyurular

Bize Ulaşın